Mistryně ČR v make-upu 2023 je absolventkou Institutu!

MAKE-UP Mistrovství ČR, kterou pořádá Unie kosmetiček, vyhrála Sabina Doleželová! Moc gratulujeme. Máme obrovskou radost, protože Sabina je naše absolventka MASTER PRO A-Z. Kurz si dělala před 8 lety a od té doby na sobě nesmírně makala. Na soutěži předvedla dokonalý makeup, které naprosto vystihoval téma. Kromě titulu, krásných darů bude navíc bude reprezentovat Českou republiku na European Make-up Award at Beauty Düsseldorf 2024.

 

Neváhali jsme a se Sabčou udělali krátký rozhovor:

 

1. Co tě motivovalo k přihlášení se do Make-up mistrovství a jak se ti líbilo letošní téma? 

Motivoval mě krásný letošní rok plný projektů, které mě nakoply a řekla jsem si, že vyhrát Mistrovství ČR by byla krásná tečka za tím vším než porodím. Jsem totiž v 7. měsíci těhotenství, a zkrátka jsem si tento sen ještě chtěla splnit. Téma mi hodně sedlo a tím pádem bylo i o to jednodušší do toho jít.

 

2. Jaký byl tvůj oblíbený produkt nebo technika, kterou si použila při vytváření vítězného makeupu? Máš nějaký tip pro ostatní, kteří by chtěli vytvořit něco podobného? 

Miluju krémové produkty. Používám ve svém líčení hodně techniku vrstvení různých struktůr, barev, stínů, krémovek a pigmentů a zároveň prskání barvy a tekoucí prvky. Vše se pak propojí a je z toho takový můj osobní makeup art. Nejlepší technika co mám je nanášení krémovek na obličej železnou malířskou špachtlí a prskání z malých blending štětců. Vše jsem použila při líčení vítězného makeupu.

Tip pro ostatní – nebát se toho a zkoušet použít i nářadí, které není k makeupu určené, různé otisky z alobalu, nebo třeba prskání ze zubního kartáčku. Zkrátka zkoušet a nebát se kreativně blbnout, když to pokazíš, je to jen makeup. Sundá se a jede se znova!

3. Jak vzpomínáš na své začátky v oboru? 

Začátek byl krásný s kurzem Master pro A-Z v Institutu, ale byla jsem ještě takové tele oprsklé, hodně jsem se vzpouzela a někdy nedávala pozor. Chyběla mi pokora. Jsem ale vděčná, že mě lidé z Institutu motivovali překonávat se a zůstat zároveň svá. Časem jsem díky tomu objevila v líčení svůj vlastní styl. Byly to roky dřiny, ale vyplatilo se to.

4. Máš nějaké plány do budoucnosti ohledně své kariéry po této krásné výhře? 

Mám v plánu teď do porodu trochu zvolnit, ale jak se znám, stejně štětec jen tak neodložím. Další můj cíl je Mistrovství Evropy příští rok. Tak doufám, že vše bude jak má a zvládnu tam jet i s mrňousem. To bych si ještě moc moc chtěla splnit a alespoň do top 3 se tam umístit.

5. Jakou rada bys chtěla dát začínajícím vizážistkám, které se snaží dosáhnout úspěchu v oboru kreativního make-upu? 

Pokora, učit se stále novým věcem, naslouchat a samozřejmě učit se z chyb. Nemyslet si, že hned po pár líčeních všechno víte a znáte, ale opravdu se neustále učit novým věcem. Důležité je také samozřejmě být slušní a profesionální. Dobré vztahy na place mě vždy dostaly nejdál. A co se týká kreativity, zkrátka nebát se zkoušet a riskovat, a hrát si s těma všema makeup hejblátkama co dnes máme k dispozici.

 

Děkujeme za rozhovor