APOSTOLIA ARABADZI

APOSTOLIA ARABADZI: Z KANCELÁŘE ŠKOLITELKOU PRESTIŽNÍCH KOSMETICKÝCH ZNAČEK

Kancelářská práce od-do nebyla nic pro ni, a tak se rozhodla pro změnu. Absolvovala Rekvalifikační make-up kurz v Make – Up Institute a dnes je rodačka z Řecka školitelkou značek Elizabeth Arden a Sensai v Česku.

Šestadvacetiletá Apostolia, které v Česku nikdo neřekne jinak než Lica, se narodila v Řecku, už v sedmi letech se ale přestěhovala s rodiči do České republiky. Pilná studentka absolvovala gymnázium, poté Vysokou školu obchodní a prakticky okamžitě si našla práci na vysoké soukromé univerzitě. Netrvalo ovšem ani dva roky, aby zjistila, že sezení v kanceláři před obrazovkou počítače nebude, co by jí bavilo, a pokud chce být v životě spokojená, musí se porozhlédnout někde jinde. „Odmalička mě bavilo líčení, provázelo mě celým životem. Jako malá holka jsem neustále mamce potají brala malovátka a ona mě pak našla jako malého klauna. Mojí další životní vášní byl tanec. Jezdili jsme na mnoho soutěží i mezinárodních mistrovství a já vždycky líčila celou naši skupinu,“ vzpomíná, jak přišla na to, že se zkusí věnovat make-upu. Když při brouzdání po síti narazila na Make – Up Institute, bylo prakticky rozhodnuto. „Volala jsem kamarádce, která se živí jako vizážistka už mnoho let. Ta mě utvrdila v tom, že Make – Up Institute je nejlepší volba. Odklikla jsem přihlášku a vše začalo,“ vypráví Lica.

Kurzů v Make – Up Institute prošla Lica nakonec několik, od základního rekvalifikačního přes foto make-up kurz a také svatební kurz. „Z českých vizážistů obdivuji práci Hristiny Georgievské. Měla jsem tu čest učit se od ní právě ve foto make-up kurzu a její práce mě fascinovala. Umí vytvořit bezchybnou pleť a má dle mého názoru obrovský talent a cit pro detail,“ vysvětluje Lica. Na kurzech v Make – Up Institute nejvíc ocenila, že lektoři se studenty jednají naprosto na rovinu a připravují je na realitu. „Od začátku zdůrazňují, že tento obor nefunguje tak, že si doděláte kurz a nabídky budou padat z nebe,“ říká Lica a pokračuje: „Co se mi líbí, že Make – Up Institute není jen vzdělávací instituce, ale také agentura spolupracující s předními časopisy, fotografy, návrháři, modelingovými i produkčními agenturami, takže po skončení kurzu taky nabízí absolventkám pracovní příležitosti.“ Toho využila i Lica, která se záhy po skončení prvního kurzu dostala ke spolupráci s médii i známými osobnostmi. Říká se, že štěstí přeje připraveným, a v profesním životě Lici to platí stoprocentně. „Připraveným a odvážným,“ dodává s úsměvem, když vzpomíná, kterak ji na jednom z líčení požádali i o úpravu modelčiných vlasů, což nečekala. Ačkoliv tenkrát za sebou ještě neměla žádný kurz zaměřený na vlasy, beze slov vzala do ruky fén a žehličku a předvedla to nejlepší, co uměla. A – uspěla.

 

„V ŘECKU NEJDETE BEZ MAKE-UPU ANI S KOŠEM“

DSC01353To nejhorší, co můžete udělat, když se rozhodnete postavit se na vlastní nohy, je mlčet a čekat, až vás druzí osloví. Lica tohle samozřejmě dobře věděla, takže když se dostala na večírek značek Elizabeth Arden a Sensai a seznámila se s majitelkou i kolektivem, který ji nadchnul, vyjádřila jednoznačné přání být jeho součástí. „Od toho dne jsme byli v kontaktu. Když se uvolnilo místo, zavolali mi a já neváhala ani vteřinu,“ vypráví. Coby hlavní školitelka má dnes Lica na starosti všechny distribuční sítě značek, tedy hlavně známé parfumerie a obchody s kosmetikou. Část týdne tráví v kanceláří přípravami prezentací novinek a školení nebo překlady z angličtiny, druhou se pak pohybuje na pobočkách parfumerie Douglas, kde působí jako make-up artist a konzultantka. „Navíc kdykoliv mám volno, líčím svatby, focení a zrovna zítra také svůj první videoklip,“ svěřuje se s tím, že i po kurzech na sobě neustále pracuje, a snaží se zdokonalovat, jak to jenom jde. Jejím snem je totiž otevřít si vlastní salon, kde z unavených přicházejících bude dělat krásné a sebevědomé odcházející. Ačkoliv žije už skoro dvacet let v Česku, nezapomíná Lica na svůj řecký původ, který je jí v tomto směru velkou inspirací. „Upřímně musím říct, že Řekyně by nevyšla bez make-upu ani s košem. Spousta žen v Řecku si umí vytvořit nádherný make-up, v tom mají Češky docela rezervy. Pracuju na tom, abych je naučila, jak být krásně upravené a také si to umět patřičně užít,“ uzavírá.