Agentura pro vizážisty

V rámci Institutu funguje i vizážistická agentura, která zajišťuje pracovní příležitosti pro všechny naše absolventy. Agentura má kontakty jak z oblasti osobní klientely ( svatební agentury, salony atd.), ale zejména z fashion oblasti ( fotografové, eventové a produkční agentury, přehlídky, designéři , filmový průmysl atd.) na české i zahraniční scéně. Naše makeup týmy se účastní velkých společenských událostí jako jsou Filmový Festival Karlovy Vary, Fashion week, Design Blok a další.
Každý absolvent má šanci od nás získat pracovní nabídku. Vše se odjíví od jeho schopností, portoflia a úrovně makeup kitu. Poskytujeme zdarma konzultaci s agenturou pro každého absolventa, kde jsme schopni individuálně posoudit jeho schopnosti a možnosti uplatnění. Agentura zprostředkovává všechny úrovně zakázek, ať už neplacené práce tzv. na získání praxe až po hvězdné kšefty jako líčení předních fashion show či práce s magazíny.
Většina absolventů začíná svoji kariéru na pozici beauty konzultantek ( práce v parfumerii tzv. pod značkou a Institut hraje důležitou rooli prostředníka mezi studentem a managementem makeup značek.

Příležitost být asistentkou

Pracovat na pozici asistenta pro zkušenou vizážistku, to je snad sen všech studentů makeupu. Asistovat u focení, přehlídek, eventů, filmů a videoklipů je úžasnou příležitostí. Máš tak možnost sledovat chování profesionálky, jednotlivé kroky práce, plánování, makeup techniky a jednání někoho, kdo se ve svém oboru vyzná. Nehledě na to, že se dostaneš k hvězdným zakázkám, lokacím a kontaktům k nezaplacení. Jako asistentka máš na starost dílčí část práce. Tedy zkušená vizážistka většinou práci celou udělá a ty tzv. „hlídáš makeup“. Ano, i tyto příležitosti u nás zprostředkováváme. Často sami lektoři u nás oslovují své studenty s nabídkou asistence ještě během studia. Učíme naše studenty nejen precizní makeup techniky, ale i nepsaná pravidla této profese.

Zažij fashion show

Líčit módní přehlídku je častou metou začínajících vizážistek. Pokud nemáš kontakty, je mnohdy nereálné se vůbec k takovým nabídkám dostat. Naše agentura pro vizážisty zajišťuje na českém trhu velkou škálu zakázek, kam např. módní show spadají. Preferují se zkušenější vizážistky, které jsou rychlé, nic je nerozhodí a jsou schopné pracovat pod velkým stresem. Ke každé show přidáváme i vybrané začátečníky, aby se učili za chodu. Jsou na pozicích asistentů, tedy není se třeba ničeho obávat. Navíc každý makeup tým vede naše lektorka, která se snaží o zapojení každého vizážisty do tvorby a hlídá úroveň makeupu a celého týmu. Ty máš z takových akcí nejen zkušenosti, ale i možnost získat fotky do svého portfolia, seznámit se se zajímavými lidmi a rozdat své vizitky.